Seksualność dzieci w wieku przedszkolnym

Kiedy dziecko zaczyna przejawiać zainteresowanie sferą seksualną, rodzice i opiekunowie często reagują niepokojem. Zupełnie niepotrzebnie.

Rozwój seksualny trwa od narodzin do śmierci i nierozerwalnie łączy się z rozwojem psychicznym, społecznym i biologicznym.

Zachowania seksualne i auto -erotyczne są więc naturalne i ważne jest, by dorośli wiedzieli, które z nich są normatywne, a które mogą wskazywać na zaburzenia w rozwoju albo na to, że dziecku dzieje się coś złego. 

ADRESACI: Zainteresowani nauczyciele pedagodzy, dyrektorzy, wychowawcy, terapeuci, pracujący w szkołach i przedszkolach

CEL SZKOLENIA: Celem szkolenia jest kształcenie umiejętności rozmawiania z dziećmi na tematy intymne, zdobycie wiedzy na temat prawidłowości w rozwoju psychofizycznym dziecka w wieku przedszkolnym

PROGRAM:

 1. Rozwój człowieka i jego seksualność
 2. Seksuologia rozwojowa dziecka do 7. roku życia dziecka – skoki rozwojowe i kryzysy rozwojowe
 3. Ekspresja seksualna dziecka do 7. roku życia – między normą a patologią
 4. Jak reagować na masturbacje dziecięcą.
 5. Trudne pytania dzieci związane z seksualnością i jak na nie odpowiadać?

KORZYŚCI:

 • Doskonalenie kompetencji w pracy z dzieckiem w przedszkolu
 • Nauczysz się wspierać rozwój psychoseksualny małych dzieci.
 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania działań prozdrowotnych i profilaktycznych.

WYKŁADOWCA: psycholog o specjalności społeczna psychologia kliniczna, trener umiejętności psychospołecznych, psychoterapeuta. Ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra oraz Szkołę Psychoterapii Intra (w trakcie certyfikacji), uczestniczyła także w licznych szkoleniach w zakresie warsztatu psychologa i psychoterapeuty, terapii dzieci i młodzieży, pracy z parą, seksuologii itp. Od 2006 r. pracuje indywidualnie z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, prowadzi także terapię par i wspiera rodziców w problemach wychowawczych. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi. Pracuje z osobami cierpiącymi z powodu depresji, zaburzeń lękowych, nadmiernego stresu, w kryzysach życiowych czy też chcących poprawić jakość swojego życia. Prowadzi prywatną praktykę – Centrum Edukacji i Terapii Alter, współpracuje z Domem Psychoterapii Gestalt oraz Centrum Terapii Lew-Starowicz.

⌚Czas szkolenia: 3 – 4h dydaktyczne

🧾 Cena: Ustalana jest indywidualnie, w zależności od formy szkolenia i ilości uczestników.

W przypadku małych placówek zachęcamy do łączenia placówek celem podzielenia kosztów 🙂

Koszt zawiera: 

 • Elektroniczne  zaświadczenie na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. z 2019 r. poz. 1045 ze zm.) par. 23 ust. 2 i ust. 3 
 • Materiały szkoleniowe.
 • Płatność po szkoleniu do 14 dni na podstawie elektronicznej faktury.

Lub skontaktuj się z ekspertem ds. organizacji szkoleń 📞796686600

Zamów szkolenie dla swoich nauczycieli - bezpłatna wycena

Zamów szkolenie dla swoich nauczycieli - bezpłatna wycena

Wypełnij i wyślij formularz, a my skontaktujemy się celem przedstawienia najlepszej oferty 🙂

Pole wyboru
Pole wyboru
Zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2016 r. RODO i ustawie z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych Eureka z siedzibą Oboźna 11/11 Warszawa 00-332, informuje, że jest administratorem danych osobowych. Oświadczamy, że dane osobowe będą przetwarzanie przez Eureka w celu przeprowadzenia rejestracji zgłoszenia, przygotowania materiałów niezbędnych do realizacji szkolenia oraz obsługi poszkoleniowej.